Kişisel Site

Kullanmayan hesabınız var mı?

25 Nisan 2014 | Yazar: Dükkan | Henüz yorum yapılmamış | Görüntülenme

Sitemize sponsor olmak istermisiniz?  | Sizi (Firmanızı) tanıtalım mı?

 

Kullanılmayan hesaplardan işletim ücreti kesilmeye başlanacak olması hangi bankada açık hesabı olduğunu hatırlamayanlara panik oluşturdu.

Bankalarda kullanılmayan hesaplara dikkat edelim.

Bankalarda kullanılmayan hesaplara dikkat edelim.

Hesap işletim ücreti alınacak olması geçmişte hesap açtırıp açtırmadığını hatırlamayan ya da bankanın kendisine ulaşamadığını düşünen vatandaşlar banka banka dolaşmaya başladı. Bankada paranızın bulunup bulunmadığını internetten de öğrenebilirsiniz.

Bankaların kullanılmayan hesapların kapatılmaması halinde hesap işletim ücreti kesmeye başlayacak olması vatandaşı banka banka gezdirmeye başladı. Geçmişte hesap açtırıp açtırmadığını hatırlamayan ya da bankanın kendisine ulaşamadığını düşünen vatandaşların bizzat bankaya giderek kredi kartı, vadeli vadesiz hesabı olup olmadığını sorguladığı ifade ediliyor.

HERHANGİ BİR BANKA HESABINDA PARA UNUTUP UNUTMADIĞINIZI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Kapatmazsan ne olur?


Bankalardaki kullanılmayan hesaplarını kapatmayan müşterilerinden ise hesap işletim ücreti kesecek. Bu ücret bankadan bankaya değişse de aylık 3 TL’den başlıyor. Ancak uzun süre kapatılmayan hesaplarda hem faiz hem de haciz riski bulunuyor.


Zamanaşımı sorgusu

Türkiye Bankalar Birliği’nin internet sitesinde “zamanaşımı” sorgusu yapılabiliyor. 31 Mayıs tarihine kadar yapılabilecek bu sorgulamada 10 yıllık zaman aşımına uğrayacak hesaplar görülebiliyor. Ancak hesaplarda para varsa görülebiliyor. Eğer hesapta para yoksa yine hesap görüntülenemiyor. Ayrıca hesapta para varsa bunun zamanaşımı 10 yıl ancak hesapta para yoksa zamanaşımı olup olmadığı da belirsizliğini koruyor.

HERHANGİ BİR BANKA HESABINDA PARA UNUTUP UNUTMADIĞINIZI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Kaynak: İnternet

 


Firma Bilgilerinizde değişiklik mi var? Hemen bildirin | Firma Bilgilerinizi Ekleyelim Hemen bildirin

Yorumlar